Šamanským putovaním k zrodeniu šamanov

Sućuraj, Chorvátsko

Milí priatelia,

po dvojročnej pauze vás pozývame na zážitkový kurz Šamanským putovaním k zrodeniu šamanov, ktorý je výnimočne spojený z dvoch na seba nadväzujúcich kurzov Šamanské putovanie a Zrodenie šamana/šamanky spolu s dovolenkou strávenou v Chorvátsku na ostrove Hvar, v malej čarovnej obci Sućuraj.

Ide o magické miesto, silové pole trojuholníka, ktorý tvoria Národný Park pohoria Biokovo, ostrovy Brač a Hvar (nazývaný aj „ostrov levandule“).

Čakajú nás tu unikátne energie, ktoré podporia silu skupiny. Pozdvihnú a posilnia Vášho ducha na Ceste Šamana.

KURZ:
Naučíte sa pradávnym technikám priameho kontaktu s duchovným svetom, komunikovať s duchovnými ochrancami či duchovným učiteľom za pomoci šamanského bubnovania. Počas pobytu sa naučíte vstupovať do Dolného sveta, kde si nájdete svoje silové zviera, ktoré Vás bude sprevádzať počas všetkých šamanských ciest duchovnými svetmi, bude Vás chrániť v duchovných svetoch ako aj fyzickom svete a nakoniec Vám dodá silu, keď to budete potrebovať.

Tiež sa naučíte vstupovať do Horného sveta, kde si nájdete svojho duchovného učiteľa. Tento Vás bude viesť a učiť počas Vášho ďalšieho života. Naučíte sa aj základom liečenia a pomoci druhým, šamanským piesňam i tancom ako aj precítiť silu prírody daného miesta.

Následne budú účastníčky v samostatnej skupine postupne zasväcované do rituálov, ktoré im pomôžu objavovať, skúmať a posilňovať vnútornú ženskú silu, nalaďovať sa na lunárnu a následne solárnu energiu, či energiu Gaie. Súčasťou týchto rituálov budú základy liečenia a sebaliečenia za pomoci lunárnej a solárnej energie.

Mužskí účastníci budú v samostatnej skupine postupne zasväcovaní do rituálov, ktoré im pomôžu objavovať, skúmať a posilňovať vnútornú mužskú silu, nalaďovať sa na solárnu a následne lunárnu energiu, či energiu Gaie. Súčasťou týchto rituálov budú základy liečenia a sebaliečenia za pomoci lunárnej a solárnej energie.

Bubon Šamanská cesta s bubnom je cestou používanou v mnohých šamanských kultúrach na celom svete. Bubon ako základný nástroj pre navodenie zmeneného stavu vedomia používajú africkí šamani, austrálski domorodci, sibírski šamani, Saamiovia na severe Európy či Indiáni v Severnej i Južnej Amerike.

TERMÍN KURZU:
6. - 16. 9. 2022

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
1.deň:
do 18:00 príchod na miesto konania kurzu, ubytovanie
18:00 registrácia účastníkov, organizačné pokyny

2.deň:
16:00 – 18:00 teoretický úvod, oficiálne zoznámenie sa účastníkov

3. – 10.deň:
08:00 – 10:30 program kurzu
11:30 – 18:00 voľný program
18:00 – 19:00 večerná diskusia, konzultácie

11.deň:
do 10:00 odchod domov

PRINESTE SI SO SEBOU:
✔ karimatku
✔ šatku na prikrytie očí (!)
✔ malý slnečník, prípadne plachta na zakrytie celého tela (proti priamemu slnečnému žiareniu)
✔ členitý kameň veľkosti grapefruitu (nie hladký kameň!), kameň nehľadajte na mieste konania kurzu, po použití kameň vráťte na to isté miesto odkiaľ ste ho vzali
✔ poznámkový blok a pero
✔ hrkálky, bubny (voliteľne)
✔ minerálnu alebo stolovú vodu

MIESTO KONANIA:
Sućuraj (Sučuraj) je malé mestečko a prístav na ostrove Hvar (Stredná Dalmácia, Chorvátsko). Prvá zachovaná písomná zmienka o Sućuraji sa datuje do 14. storočia, no o starovekom Sućuraji sa hovorí už v Homérovej Iliade, v ktorej sa Sućuraj nazýva Kilá na východe Leke (Hvaru).

Mesto leží v najvýchodnejšej časti ostrova, až takmer u jeho najvýchodnejšieho cípu. Má 357 stálych obyvateľov (2011), ktorí žijú hlavne z turizmu a rybolovu. Stará časť obce sa rozkladá okolo úzkej sućurajskej zátoky, ktorá je orientovaná na juh. Ostrov Hvar sa Sućurajom najviac približuje k pevnine vzdialenej len 5 km. Na tomto krátkom úseku jazdí trajekt z prístavu Drvenik na Makarskej riviére. Ostrov Hvar je známy svojou priaznivou stredomorskou klímou a vysokým počtom slnečných dní. Veď Sućuraj je s viac ako 2700 hodinami slnečného svitu ročne jedným z najslnečnejších a najteplejších miest ostrova. Sućuraj je pretkaný úzkymi uličkami so starými domami a obklopený vinohradmi, olivovými a figovníkovými hájmi. Z osady na Vás dýcha kľud a pohoda.

Cesta z prístavu k miestu ubytovania

LEKTOR:
Peter Šimkovič známy ako WhiteWolfSix
Ivet Šimkovičová známa ako АкХам

OBMEDZENIA:
✔ káva, čierny čaj
✔ energetické nápoje
✔ nadmerné požívanie alkoholických nápojov
✔ návykové, halucinogénne či psychedelické látky
✔ lieky proti bolesti

DĹŽKA POBYTU:
11 dní/10 nocí

UBYTOVANIE:
Ubytovanie zabezpečuje organizátor akcie v dvojpodlažnom apartmánovom dome, v izbách pre dve osoby so spoločnou kuchyňou a sociálnymi zariadeniami zvlášť na každom z poschodí. Kapacita tohto apartmánového domu je 8 x 2 lôžka.

Pre rodiny s malými deťmi alebo väčší záujem o kurz, sme schopní zabezpečiť ubytovanie aj v dvoch ďalších apartmánoch s kapacitou 2 x 2 lôžka v každom z nich. Aj tieto apartmány sú vybavené kuchyňou a spoločnými sociálnymi zariadeniami.

DOPRAVA:
Individuálna s možnosťou spolujazdy pre tých, ktorí nemajú vlastné motorové vozidlo (viac info v prihláške)

STRAVA:
Individuálna v plne zariadenej kuchyni, v reštauráciách, prípadne u majiteľky apartmánového domu.

CENA:
370€/osobu (zahŕňa kurzovné a ubytovanie na 10 nocí), ak bude zaplatená záloha 170€ do 15. 6. 2022, zvyšnú sumu 200€ doplatíte priamo na mieste konania kurzu
400€/osobu (zahŕňa kurzovné a ubytovanie na 10 nocí), ak bude zaplatená záloha 170€ od 16. 6. 2022, zvyšnú sumu 230€ doplatíte priamo na mieste konania kurzu
Za príplatok 170€ si môžete zarezervovať izbu len pre seba, v takom prípade zaplatíte zálohu vo výške 340€, zvyšnú sumu (200€ alebo 230€) doplatíte priamo na mieste podľa dátumu zaplatenia zálohy (viď. vyššie).

PLATBA:
Tatra banka, a.s., pobočka Zvolen
IBAN: SK5411000000002920882447
VS: 0616092022
KS: 0308
Swift/BIC kód: TATRSKBX
Do kolónky Správa pre príjemcu napíšte Chorvatsko a svoje meno a priezvisko.

STORNO:
30€ do 15. 6. 2022
170€ od 16. 6. 2022

GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ!!!
Garantujeme možnosť okamžitého zrušenia vašej účasti na kurze bez stornopoplatku a vrátenia uhradených prostriedkov do 14 dní, v prípade že:
👉 Vláda Slovenskej republiky, prípadne Hlavný hygienik Slovenskej republiky, v súvislosti s ochorením COVID-19 zakáže vycestovanie do Chorvátska
Všetkým účastníkom kurzu odporúčame uzavrieť komerčné pripoistenie nákladov v zahraničí na liečbu či karanténu v súvislosti s ochorením COVID-19.

PRIHLÁŠKA:
Online prihlášku vyplňte najneskôr do 15. 6. 2022, aby ste si mohli uplatniť zvýhodnenú cenu (viac info v prihláške).

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:
Uzávierka prihlášok je 30. 6. 2022, no vzhľadom na obmedzený počet účastníkov, môžeme prihlasovanie uzatvoriť kedykoľvek po naplnení kapacity kurzu, preto neváhajte a prihláste sa už dnes.