Šamanská extrakčná liečba, Chorvátsko

Sućuraj, Chorvátsko

Milí šamani,

tento rok Vás pozývame na zážitkový kurz Šamanská extrakčná liečba, spojený s dovolenkou strávenou v Chorvátsku na ostrove Hvar, v malom čarovnom mestečku Sućuraj.

KURZ:
Kurz Šamanská extrakčná liečba vychádza zo základného rámca šamanskej liečebnej práce, ktorá definuje tri základné príčiny chorôb.

V tomto kurze sa budeme zameriavať na odstraňovanie (extrakciu) duchovných votrelcov. Účastníci kurzu budú iniciovaní do metódy extrakčnej liečby, ktorá obsahuje spôsob ako vidieť, cítiť a odstrániť nájdenú duchovnú chorobu alebo bolesť. Naučia sa tiež klasickú metódu prebúdzania vlastných duchovných spojencov a objavovania vlastných silových piesní a tancov. Tento tréning je určený predovšetkým pre tých, ktorí chcú priniesť šamanskú liečebnú prácu do praxe s inými. Nie je určený tým, ktorí hľadajú osobnú liečbu.

Na kurz si prineste svoje osobné silové predmety.

Podmienkou účasti je absolvovanie kurzu Šamanské putovanie alebo Šamanské putovanie v Chorvátsku a Zrodenie šamana/šamanky
Pred prihlásením sa na tento tréning, sa prosím, ubezpečte, že máte dobrý kontakt so svojím silovým zvieraťom alebo duchovným učiteľom a nemáte problémy s putovaním do niekaždodennej reality.

PRINESTE SI SO SEBOU:
✔️ karimatku
✔️ vankúšik (polštářik)
✔️ prezuvky
✔️ šatku na prikrytie očí
✔️ poznámkový blok a pero
✔️ minerálnu alebo stolovú vodu
✔️ svoje vlastné silové predmety (bubon, hrkálky/chřestítka, prívesky, medailóny, amulety, kryštály, atď.)
✔️ malú misku na umytie rúk
✔️ sviečku, vonné tyčinky, stojan na tyčinky

VOLITEĽNE:
✔️ malý slnečník, prípadne plachta na zakrytie celého tela
Miesto konania kurzu nie je chránené stromami. Ak ste citliví na slnko, môže vám pomôcť slnečník alebo prikryť sa plachtou.

MIESTO KONANIA:
Sućuraj (Sučuraj) je malé prístavné mestečko na ostrove Hvar (Stredná Dalmácia, Chorvátsko) ležiace v najvýchodnejšej časti ostrova. Má 357 stálych obyvateľov (2011), ktorí žijú hlavne z turizmu a rybolovu. Stará časť mestečka sa rozkladá okolo úzkej sućurajskej zátoky, ktorá je orientovaná na juh. Ostrov Hvar sa Sućurajom najviac približuje k pevnine vzdialenej len 5 km. Na tomto krátkom úseku jazdí trajekt z prístavu Drvenik. Ostrov Hvar je známy svojou priaznivou stredomorskou klímou a vysokým počtom slnečných dní. Sućuraj je s viac ako 2700 hodinami slnečného svitu ročne jedným z najslnečnejších a najteplejších miest ostrova. Je pretkaný úzkymi uličkami so starými domami a obklopený vinohradmi, olivovými a figovníkovými hájmi. Z osady na vás dýcha kľud a pohoda. Prvá zachovaná písomná zmienka o Sućuraji sa datuje do 14. storočia, no o starovekom Sućuraji sa hovorí už v Homérovej Iliade, v ktorej sa Sućuraj nazýva Kilá na východe Leke (Hvaru).

Cesta z prístavu k miestu ubytovania

LEKTORI:
Peter Šimkovič (WhiteWolfSix) v roku 1995 zorganizoval v spolupráci s Nadáciou pre šamanské štúdie (The Foundation for Shamanic Studies, FSS) prvý šamanský kurz na Slovensku, ktorý viedol riaditeľ rakúskej pobočky FSS Paul Uccusić. V roku 1996 sa zúčastnil intenzívneho workshopu priamo pod vedením Dr. Michaela Harnera zakladateľa FSS. Dlhodobo pracuje ako šamanský liečiteľ s klientmi zo Slovenska, Česka, Francúzska a Veľkej Británie.

Ivet Šimkovičová (AkXam) si od detstva až do dospelosti zachovala schopnosť videnia duchovného sveta ako aj opúšťania svojho tela (OBE). V roku 2011, po zasvätení do tajov šamanskej práce, začala svojmu manželovi pomáhať pri očistách domov a bytov. V roku 2016 začala spolupracovať pri príprave a vedení prvého šamanského kurzu v Chorvátsku a od roku 2019 s ním spolupracuje pri liečení klientov.

TERMÍN KURZU:
5. - 15. 6. 2023

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
1.deň:
do 18:00 príchod na miesto konania kurzu, ubytovanie
18:00 registrácia účastníkov, organizačné pokyny

2.deň:
16:00 – 18:00 teoretický úvod, oficiálne zoznámenie sa účastníkov

3. – 10.deň:
07:00 – 09:30 program kurzu
09:30 – 12:00 liečby, konzultácie
12:00 – 13:00 (spoločný) obed 13:00 – 18:00 voľný program

11.deň:
do 10:00 check-out a odchod domov

OBMEDZENIA:
✔ káva, čierny čaj
✔ energetické nápoje
✔ nadmerné požívanie alkoholických nápojov
✔ návykové, halucinogénne či psychedelické látky
✔ lieky proti bolesti

DĹŽKA POBYTU:
11 dní/10 nocí

UBYTOVANIE:
Ubytovanie zabezpečuje organizátor akcie v dvojpodlažnom apartmánovom dome, v izbách pre dve osoby so spoločnou kuchyňou a sociálnymi zariadeniami zvlášť na každom z poschodí. Kapacita tohto apartmánového domu je 2 x 8 lôžok.

Pre rodiny s malými deťmi alebo väčší záujem o kurz, zabezpečujeme ubytovanie aj v dvoch ďalších apartmánoch s kapacitou 2 x 2 lôžka v každom z nich (s možnosťou prísteľky). Aj tieto apartmány sú vybavené kuchyňou a spoločnými sociálnymi zariadeniami.

DOPRAVA:
Individuálna s možnosťou spolujazdy pre tých, ktorí nemajú vlastné motorové vozidlo. V prihláške vyznačíte, že ste vodič motorového vozidla a koľko máte k dispozícii voľných miest alebo potrebujete zabezpečiť spolujazdu. My vás najneskôr 2 týždne pred termínom kurzu spojíme dohromady na základe uvedeného bydliska (v prihláške stačí uviesť mesto/obec). Miesto a čas vyzdvihnutia a cenu za jazdu do Chorvátska a späť si dohodnete individuálne so šoférom.

STRAVA:
Individuálna v plne zariadenej kuchyni, v reštauráciách, prípadne u majiteľky apartmánového domu (polievka, hlavné jedlo, zákusok, nápoje v cene 15 €).

CENA:
370€/osobu (zahŕňa kurzovné a ubytovanie na 10 nocí), ak bude zaplatená záloha 170€ do 3. 4. 2023, zvyšnú sumu 200€ doplatíte priamo na mieste konania kurzu
400€/osobu (zahŕňa kurzovné a ubytovanie na 10 nocí), ak bude zaplatená záloha 170€ od 4. 4. 2023, zvyšnú sumu 230€ doplatíte priamo na mieste konania kurzu

Za príplatok 170€ si môžete zarezervovať izbu len pre seba, v takom prípade zaplatíte zálohu vo výške 340€, zvyšnú sumu (200€ alebo 230€) doplatíte priamo na mieste podľa dátumu zaplatenia zálohy (viď. vyššie).

PLATBA:
Tatra banka, a.s., pobočka Zvolen
IBAN: SK5411000000002920882447
VS: 0515062023
KS: 0308
Swift/BIC kód: TATRSKBX
Do kolónky Správa pre príjemcu napíšte SELCH a svoje meno a priezvisko.

STORNO:
do 3. 4. 2023: 60€
od 4. 4. 2023: 170€

PRIHLÁŠKA:
Online prihlášku vyplní každý účastník kurzu samostatne, najneskôr do 3. 4. 2023. Po odoslaní prihlášky je nutné do 7 kalendárnych dní uhradiť zálohu 170€, inak bude prihláška neplatná.

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:
Uzávierka prihlášok je 1. 5. 2023, no vzhľadom na obmedzený počet účastníkov, môžeme prihlasovanie uzatvoriť kedykoľvek po naplnení kapacity kurzu, preto neváhajte a prihláste sa už dnes.