Šamanské putovanie v Chorvátsku

Milí priatelia,

už piaty rok Vás pozývam na zážitkový kurz Šamanské putovanie, spojený s dovolenkou strávenou v Chorvátsku na ostrove Hvar, v malom čarovnom mestečku Sućuraj. Tentoraz sa kurz uskutoční v znamení 25. výročia mojej cesty šamana. Z tohto dôvodu sa tento rok uskutoční kurz pre začiatočníkov len v mesiaci jún (červen), septembrový (zářijový) termín bude určený pre absolventov šamanských kurzov.

KURZ:
Naučíte sa pradávnym technikám priameho kontaktu s duchovným svetom, komunikovať s duchovnými ochrancami či duchovným učiteľom za pomoci šamanského bubnovania.

Počas pobytu sa naučíte vstupovať do Dolného sveta, kde si nájdete svoje silové zviera, ktoré Vás bude sprevádzať počas všetkých šamanských ciest duchovnými svetmi, bude Vás chrániť v duchovných svetoch ako aj fyzickom svete a nakoniec Vám dodá silu, keď to budete potrebovať.

Tiež sa naučíte vstupovať do Horného sveta, kde si nájdete svojho duchovného učiteľa. Tento Vás bude viesť a učiť počas Vášho ďalšieho života. Naučíte sa aj základom liečenia a pomoci druhým, šamanským piesňam i tancom ako aj precítiť silu prírody daného miesta.

Šamanská cesta s bubnom je cestou používanou v mnohých šamanských kultúrach na celom svete. Bubon ako základný nástroj dosahovania zmeneného stavu vedomia používajú africkí šamani, austrálski domorodci, sibírski šamani, Saamiovia na severe Európy či Indiáni v Severnej i Južnej Amerike.

PRINESTE SI SO SEBOU:
✔️ karimatku
✔️ šatku alebo masku na prikrytie očí
✔️ členitý kameň veľkosti grapefruitu (nie hladký kameň!), kameň nehľadajte na mieste konania kurzu, po použití kameň vráťte na to isté miesto v prírode odkiaľ ste ho vzali
✔️ poznámkový blok a pero
✔️ minerálnu alebo stolovú vodu

VOLITEĽNE:
✔️ hrkálky, bubny
✔️ malý slnečník, prípadne plachta na zakrytie celého tela
Miesto konania kurzu nie je chránené stromami. Ak ste citliví na slnko, môže vám pomôcť slnečník alebo prikryť sa plachtou.

MIESTO KONANIA:
Sućuraj (Sučuraj) je malé prístavné mestečko na ostrove Hvar (Stredná Dalmácia, Chorvátsko) ležiace v najvýchodnejšej časti ostrova. Má 357 stálych obyvateľov (2011), ktorí žijú hlavne z turizmu a rybolovu. Stará časť mestečka sa rozkladá okolo úzkej sućurajskej zátoky, ktorá je orientovaná na juh. Ostrov Hvar sa Sućurajom najviac približuje k pevnine vzdialenej len 5 km. Na tomto krátkom úseku jazdí trajekt z prístavu Drvenik. Ostrov Hvar je známy svojou priaznivou stredomorskou klímou a vysokým počtom slnečných dní. Sućuraj je s viac ako 2700 hodinami slnečného svitu ročne jedným z najslnečnejších a najteplejších miest ostrova. Je pretkaný úzkymi uličkami so starými domami a obklopený vinohradmi, olivovými a figovníkovými hájmi. Z osady na vás dýcha kľud a pohoda. Prvá zachovaná písomná zmienka o Sućuraji sa datuje do 14. storočia, no o starovekom Sućuraji sa hovorí už v Homérovej Iliade, v ktorej sa Sućuraj nazýva Kilá na východe Leke (Hvaru).

Cesta z prístavu k miestu ubytovania

LEKTORI:
Peter Šimkovič (WhiteWolfSix) v roku 1995 zorganizoval v spolupráci s Nadáciou pre šamanské štúdie (The Foundation for Shamanic Studies, FSS) prvý šamanský kurz na Slovensku, ktorý viedol riaditeľ rakúskej pobočky FSS Paul Uccusić. V roku 1996 sa zúčastnil intenzívneho workshopu priamo pod vedením Dr. Michaela Harnera zakladateľa FSS. Dlhodobo pracuje ako šamanský liečiteľ s klientmi zo Slovenska, Česka, Francúzska a Veľkej Británie.

Ivet Šimkovičová si od detstva až do dospelosti zachovala schopnosť videnia duchovného sveta ako aj opúšťania svojho tela (OBE). V roku 2011, po zasvätení do tajov šamanskej práce, začala svojmu manželovi pomáhať pri očistách domov a bytov. V roku 2016 začala spolupracovať pri príprave a vedení prvého šamanského kurzu v Chorvátsku a od roku 2019 s ním spolupracuje pri liečení klientov.

TERMÍN KURZU:
15. - 22. 6. 2020

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
1.deň:
do 18:00 príchod na miesto konania kurzu, ubytovanie
18:00 registrácia účastníkov, organizačné pokyny

2.deň:
16:00 – 18:00 teoretický úvod, oficiálne zoznámenie sa účastníkov

3. – 7.deň:
08:00 – 10:30 program kurzu
11:30 – 18:00 voľný program
18:00 – 19:00 večerná diskusia, konzultácie

8.deň:
do 10:00 odchod domov

OBMEDZENIA:
Nedoporučujeme nadmerné požívanie alkoholických nápojov, akékoľvek požívanie návykových, halucinogénnych či psychedelických látok počas celého pobytu. Účastníkom tiež odporúčame, aby pred samotným programom kurzu nepožívali kávu, čierny čaj alebo energetické nápoje. Tieto látky nepriaznivo ovplyvňujú stav vedomia a môžu byť silnou prekážkou pre úspešné absolvovanie kurzu. Ak užívate lieky, ktoré by mohli ovplyvniť vašu pozornosť, schopnosť sústrediť sa alebo majú tlmiace účinky, prekonzultujte svoju účasť priamo s lektorom kurzu.

Každý účastník kurzu musí mať v prvý deň kurzu minimálne 18 rokov.

DĹŽKA POBYTU:
8 dní/7 nocí

UBYTOVANIE:
Ubytovanie zabezpečuje organizátor akcie v dvojpodlažnom apartmánovom dome, v izbách pre dve osoby so spoločnou kuchyňou a sociálnymi zariadeniami zvlášť na každom z poschodí. Kapacita tohto apartmánového domu je 2 x 8 lôžok.

Pre rodiny s malými deťmi alebo väčší záujem o kurz, zabezpečujeme ubytovanie aj v dvoch ďalších apartmánoch s kapacitou 2 x 2 lôžka v každom z nich. Aj tieto apartmány sú vybavené kuchyňou a spoločnými sociálnymi zariadeniami.

V prihláške môžete vyznačiť s kým chcete byť na izbe ubytovaní, prípadne za príplatok 120€ môžete byť na izbe sami.

DOPRAVA:
Individuálna s možnosťou spolujazdy pre tých, ktorí nemajú vlastné motorové vozidlo. V prihláške vyznačíte, že ste vodič motorového vozidla a koľko máte k dispozícii voľných miest alebo potrebujete zabezpečiť spolujazdu. My vás najneskôr 2 týždne pred termínom kurzu spojíme dohromady na základe uvedeného bydliska (v prihláške stačí uviesť mesto/obec). Miesto a čas vyzdvihnutia a cenu za jazdu do Chorvátska a späť si dohodnete individuálne so šoférom.

STRAVA:
Individuálna v plne zariadenej kuchyni, v reštauráciách, prípadne u majiteľky apartmánového domu (polievka, hlavné jedlo, zákusok, nápoje v cene 15 €).

CENA:
240 €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), ak bude odoslaná prihláška a zaplatená záloha 120 € do 31. 3. 2020
270 €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), ak bude odoslaná prihláška a zaplatená záloha 120 € od 1. 4. 2020
Zvyšná suma bude doplatená priamo na mieste konania kurzu.
Odhadovaná cena za celý pobyt včítane kurzového poplatku, ubytovania, stravy a cestovného (pri zdieľaní nákladov na auto 4 osobami): cca 600,- €

POZOR:
Ak si zvolíte samostatnú izbu pre seba, zaplaťte zálohu vo výške 240 €.

PLATBY:
Banka: Tatra banka, a.s., pobočka Zvolen
IBAN: SK5411000000002920882447
VS: 1522062020
KS: 0308
Swift/BIC kód: TATRSKBX
Do kolónky Správa pre príjemcu napíšte SPvCh a svoje meno a priezvisko.

STORNO:
30€ do 31. 3. 2020
120€ od 1. 4. 2020

PRIHLÁŠKA:
Online prihlášku vyplní každý účastník kurzu samostatne, najneskôr do 31. 3. 2020, aby ste si mohli uplatniť zvýhodnenú cenu. Po odoslaní prihlášky je nutné do 7 kalendárnych dní uhradiť zálohu, inak bude prihláška neplatná.

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:
Uzávierka prihlášok je 30. 4. 2020, no vzhľadom na obmedzený počet účastníkov, môžeme prihlasovanie uzatvoriť kedykoľvek po naplnení kapacity kurzu, preto neváhajte a prihláste sa už dnes.